YASAL UYARISite Kullanımı Hakkında Önemli Notlar

Bazı internet sitelerinde zaman zaman sayfalarımızda yer alan fotoğraf, şekil ve yazıların kısmen değiştirilerek veya birebir kopyalanarak izinsiz olarak kullanıldığı tespit edilmektedir. Bu durum T.C. Kanunları çerçevesinde ciddi olarak SUÇ kapsamına girmektedir. Firmamız otomatik robotlar ve/veya manuel aramalar yardımıyla tespit ettiği içerik hırsızlığı vakalarında vakit kaybetmeden vekalet verdiği avukatlar aracılığıyla yasal yollara başvurmaktadır. Bu sebeple aşağıdaki bilgileri okumanız önemle tavsiye edilmektedir.

HAKLAR

Sitemiz içeriğinde yer alan her türlü görsel ve yazılı malzemenin tüm yayın ve kullanım hakları TESPiT MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK ve TİCARET LTD.ŞTi.'ne aittir.

KORUMA

Sitemizde yer alan tüm içerik 5846 Fikir ve Sanat Eserleri Koruma Kanunu'nun 22,23 ve 25. maddeleri ile korunmakta olup, yayımlanma tarihi ve hazırlanma şifresi belgelenmiştir. .

ÖNŞART

Sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin yazılı izin alınmadan yayımlanması, kopyalanması, alıntı yapılması veya yeniden üretilmesi yasaktır.

TEDBİR

İçerik hırsızlığı tespit edildiği takdirde ilgili kişiler hakkında T.C. Başsavcılığı'na yazılı bildirim yapılarak hukuki süreç başlatılmaktadır.


Tespit Mühendislik Müşavirlik ve Tic. Ltd. Şti, Türkiye Cumhuriyeti Fikir ve Sınai Haklar Kanunu uyarınca içerik hırsızlığı yapan kişi ve kurumlar hakkında, T.C. savcılıkları vasıtası ile suç duyurusunda bulunmaya, T.C. karakollarına şikayette bulunmaya, avukatları vasıtası ile dava açmaya tam yetkilidir.

Sitemizde bulunan görsel ve yazılı içeriği kendi projeleriniz, öneri raporlarınız, basılı herhangi matbularınız, internet siteniz ve/veya diğer alıntılı belgelerinizde kullanmak için:

 • Elektronik ortamda bize email ile başvuru yapabilir
 • 0212 5216438 no.lu telefonumuzdan iletişime geçebilir
 • 0212 5216439 no.lu faksımızdan iletişime geçebilir veya
 • İRTİBAT adresimize mektup ile başvurabilirsiniz.

Bu durumlar dışında sitemizde yer alan herhangi içeriğin tarafımızdan izin alınmadan kullanılması, değiştirilmesi ve/veya altere edilmesi kesinlikle yasaktır.

GİZLİLİK POLİTİKASI

 • Karagümrük Mah. Şuheda Sokak, Toki 117 Ada, B4-109 Blok, No:6, Daire:1, Fatih, İstanbul adresinde mukim Tespit Mühendislik Müşavirlik ve Tic. Ltd. Şti, kullanıcıların www.tespit.com.tr ("İnternet Sitesi") üzerinden ilettikleri kişisel ve/veya proje bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanmamakta, ayrıca izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaşmamaktadır.
 • Kişisel Bilgiler: Ad soyad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası, e-posta adresi, idare/kurum/şirket adı gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgiyi ; Proje Bilgileri: Kurum/kişi tarafından tarafımıza iletilen ve yerbilimleri proje alanını coğrafi ölçekte tanımlayan, planlanan işin bilgilerini ayrıntılayan veya ilgili her türlü içeriğin tamamı bir bütün olarak kısaca “Gizli Bilgiler” olarak anılmaktadır.
 • Tespit Mühendislik, kişisel bilgileri kendi bünyesinde profilleme, istatistiksel çalışmalar, reklam, tanıtım, pazarlama ve sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanmamaktadır.
 • Tespit Mühendislik, kişisel bilgileri veya tarafımıza teklif alımı, danışmanlık veya diğer bilgi paylaşımı sebepleriyle bildirilen proje ayrıntılarını kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Bu bilgiler yasal zorunluluklar söz konusu olmadıkça 3. şahıs veya kurumlar ile paylaşılmaz.
 • Tespit Mühendislik’in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın İnternet Sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Tespit Mühendislik’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 • Tespit Mühendislik, kullanıcılara ve kullanıcıların İnternet Sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.
 • Her Kullanıcı, işbu İnternet Sitesini ziyaret ederek, form doldurarak, sesli/yazılı bildirimde bulunarak işbu Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

Bize UlaşınAşağıdaki bağlantılardan da bize ulaşabilirsiniz

Email

Genel veya teknik sorularınız için

BİZE YAZIN

YouTUBE

En son videolarımız için ziyaret edin.

TAKİP EDİN

LinkedIN

Tespit Mühendislik Linkedin Resmi Sayfası

Sayfamızı Görüntüleyin

Google+

Tespit Mühendislik Google+ Resmi Sayfası

ZİYARET EDİN